//bgbooks.com.pl/wp-content/uploads/2019/01/Ada-i-Eryk-Okladka-website.jpg

Ada i Eryk w krainie przeklętej korony

Czy nie byłoby idealnie, gdyby można było nauczyć się historii cofając się w przeszłość? Uczestniczyć w bitwach, dworskich intrygach, przyjrzeć się z bliska, jak wyglądało życie warownych miast i okolicznych wsi? Konno przedzierać się przez puszcze, nocować na polanach i przy ognisku słuchać opowieści? Ada i Eryk, para bliźniaków, pewnego dnia podczas konnej przejażdżki znaleźli się w tajemniczej osadzie Wikingów. Po jej opuszczeniu zwiedzili wiele miejsc Polski pierwszego stulecia, byli świadkami walki o koronę, która dla  polskich królów stała się przekleństwem. Każdy rozdział książki opowiada o innym miejscu, o innym władcy. Bliźniakom towarzyszy ciotka Rycheza, która używając swoich  nadprzyrodzonych właściwości uruchamia kalejdoskop zdarzeń, zaskakujących i pełnych napięcia.

Ilustracje do książki wykonała utalentowana malarka, Zuzanna Komza.

OUT NOW

Powieść dla dzieci i młodzieży

Pojawi się w 2019

Historia – pierwsze 100 lat

Pierwsze 100 lat polskiej państwowości jest pełne niewyjaśnionych lub przemilczanych zdarzeń i pominiętych postaci. Kronikarze piszący dla polskich władców nie zawsze spisywali pełną wiedzę dla potomnych. To Czesi i Niemcy w niewielkiej części uzupełniają te brakujące elementy i w ten sposób powstaje obraz pełen znaków zapytania. Następne dodaje współczesna wiedza uzupełniona najnowszymi badaniami archeologicznymi.

Pytania

Czy Mieszko I był rzeczywiście Piastem, skoro jego drużyna była złożona z Wikingów, jego jedyny zachowany podpis brzmi Dagome, a jego córka Sygryda (dlaczego nie słowiańskie imię?) zostaje żoną króla Szwecji? Czy św. Wojciech szedł na pewną śmierć i czy w trumnie rzeczywiście spoczywają jego szczątki? Dlaczego z kronik zostało wymazane imię króla Bolesława, syna króla Mieszka II? Czy biskup Stanisław ze Szczepanowa był świętym czy zdrajcą?

Przełom

Ada i Eryk nie podziewali się, że wakacje u ciotki Rychezy–czarownicy będą tak fascynujące. Pełne przygód i emocji poznawanie polskiej historii okaże się przełomem w ich dotychczasowym życiu. Z wielką niecierpliwością będą czekać na następną podróż w przeszłość

Dołącz do grupy zainteresowanych

Pierwszy otrzymaj wiadomość o ukazaniu się książki
Oprócz wiadomości o ukazaniu się książki możesz otrzymać bonus i prezent!