Ludzie mijają każdego dnia tysiące pomysłów na historię. Dobrzy pisarze to ci, którzy potrafią wyłowić z nich kilka. Większość ludzi nie potrafi żadnych.

Orson Scott

CHCESZ MNIE POZNAĆ...

Jestem entuzjastką pisanego słowa, które potrafi w piękny sposób wyrazić wszystkie ludzkie emocje. Umiejętność słuchania jest dla mnie jednym z najważniejszych cech osoby piszącej. Życie pisze książki, wystarczy wyłowić najciekawsze jego historie i przelać je na papier.

 

PASJE

Moje życie było zawsze wypełnione pasjami; biologia, fotografia, malarstwo, dekoracja wnętrz, filmowanie, jazda konna, a pomiędzy nimi przewijało się pisanie. Począwszy od 2006 roku ono stało się najważniejsze. Prawie co roku powstaje nowa książka, pomysły na fabuły się mnożą i zajmują niemal wszystkie moje myśli. Mój mały, otoczony lasem domek w kanadyjskiej miejscowości Rawdon jest idealnym miejscem do tworzenia. Drugim jest Warszawa, gdzie spotykam ludzi, przeprowadzam z nimi wywiady, czerpię jak najwięcej z atmosfery i kultury mojej ojczyzny, aby potem, w kanadyjskim zaciszu przelać to wszystko „na papier”.

INSPIRACJE

Przyroda jest dla mnie jednym z najważniejszych aspektów życia. Tak się złożyło, że zawsze byłam nią otoczona. Od dziesięciu lat mieszkam w małym domku w lesie, który zimą jest zasypany śniegiem, a latem cieszy barwą kwiatów, towarzystwem saren, wiewiórek i ptaków, wśród których te najukochańsze to kolibry. W zaciszu mojej oazy powstają kolejne moje książki.

O MOICH KSIĄŻKACH

Książki towarzyszyły mi od najwcześniejszego dzieciństwa. Moje ulubione – do tej pory – to te, które zawierają więcej radości niż smutku, dają nadzieję, do których się powraca i odkrywa na nowo. Staram się, aby moje były podobne. Opinie moich czytelników utwierdzają mnie, że idę dobrą drogą.